Jak rozwijać przemówienie z dziecka od urodzenia do trzech lat?

Rozwój mowy jest ważnym etapem rozwoju dziecka. Rozszerzamy możliwości wiedzy na temat świata i opanowanie otaczającej rzeczywistości, a także służy jako początek komunikacji z rodzicami, krewnymi i ludźmi w ogóle.

Ważnym zadaniem rodziców jest komunikowanie się z dzieckiem od urodzenia. Wydaje się tylko, że nic nie rozumie, w rzeczywistości - dziecko jest już słyszane, pamięta i do pewnego stopnia jest opanowanie mowy.

Jak rozwija się mowa dziecka?

[Lista]
1 etap. Creek lub płacz. Tak więc dziecko komunikuje się z rodzicami, mówiąc im o swoich potrzebach.
2 etap. Bulk (2-6 miesięcy). W tym okresie dziecko jest w stanie wymawiać prawie wszystkie samogłoski i spółgłoski. Ważne jest, aby zbudować rozmowę z dzieckiem w formie dialogu, dając mu możliwość odpowiedzieć w odpowiedzi. Konieczne jest zachęcenie dziecka na pierwsze dźwięki, które ogłosi.
3 etap. Arkusz (6-9 miesięcy). Dziecko wymawia powtarzające się sylaby - MA-MA, BI-B.
4 etap. Pierwsze słowa (9-12 miesięcy). Dziecko zaczyna wymawiać pierwsze słowa, ich liczba jest ściśle indywidualnie i zależy od wielu czynników - od temperamentu dziecka, od talczości rodziców.
[/ Lista]

Jak rozwijać mowę z dziecka?

[Lista]
Skomentuj wszystko, co dzieje się wokół, zadzwoń do okolic, ludzi, wydarzeń. Można zacząć robić od urodzenia, a nawet w czasie ciąży.
Menten intonacja, tempo, mowy barw. Ważne: Nie idź do krzyku, dziecko może się przerażać. Możesz przeczytać wiersze, śpiewać piosenki, ale po prostu mówią o tym, co się dzieje, bawiąc się intonacją.
W bezpośredniej komunikacji z dzieckiem - rozciągnij słowa, mów powoli. Pożądane jest podczas komunikacji, aby być przechylonym jak najbliżej dziecka, patrząc w jego oczy, aby zobaczyć i pamiętać o ruchu języka i ust.
Uprość słowa i sugestie. Innymi słowy - aby dostosować je do dzieciaka. Dziecko będzie w stanie mówić znacznie szybciej, a nie przez cały czas usłyszeć niezrozumiałe i złożone wzory językowe. Na przykład, zamiast tego słowa, samochód może mówić "BBB" zamiast kota - "Meow-Meow".
Rozwijaj płytką ruchliwość rąk. Na wskazówkach palców są zakończenia nerwowe, które są odpowiedzialne za rozwój przemówienia dziecka. Możesz użyć gier palców i konieczne jest również, aby dziecko ma kontakt z różnymi powierzchniami i materiałami - niech dziecko przechodzi przez zboża, dotyka przycisków, otwiera zamki. Wszystko to będzie korzystne nie tylko na rozwój mowy, ale także na rozbudowę horyzontów i pomysłów na temat świata.
Piosenki, wiersze, zabawa. Szczególnie dobre dla zabawy dla dzieci - są napisane w specjalnym języku, dzięki czemu dziecko natychmiast chce je powtórzyć.
Kreskówki, rozwijająca się mowa.
Komunikacja dziecka z innymi dziećmi. Pozwól im spacerować razem, zachowaj to, ważne jest, aby zobaczyć się nawzajem i zrozumieć.
[/ Lista]

Rozwój mowy w dziecku wczesnego dziecka nie jest łatwe. Ale jeśli prawidłowo organizujesz zajęcia, staną się częścią codziennych spraw i przyniesie tylko pozytywne emocje, radość i dziecko oraz rodziców. https://sex-tumen.prostitutki72.com

Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Tokeny.pl
f9b6eb07386a3ea035fa40440d399c14