Markę Astro lighting założyli w 1997 roku John Fearon i James Bassant. Połączył ich entuzjazm do brytyjskiego designu i dbałość o jakość ich produktów. Ich mottem od samego początku było „dobry design wymaga prostoty”. Takie właśnie jest oświetlenie marki Astro.

 

Design to właśnie serce marki Astro wspomagane pedanteryjną wręcz dbałością o detale i jakość opraw oświetleniowych. Dlatego Astro stawia na funkcję, jaką mają pełnić lampy w poszczególnych pomieszczeniach oraz na ich stronę estetyczną odpowiadającą indywidualnym potrzebom klienta.

 

Dlatego oświetlenie każdego pomieszczenia powinno odpowiadać przede wszystkim charakterowi użytkowników ale również ich potrzebom i sposobowi, w jaki korzystają z danej przestrzeni.

 

Sypialnia:

Planując oświetlenie tego intymnego pomieszczenia powinniśmy zadbać o kilka źródeł światła. Przede wszystkim o ciepłe i miękkie oświetlenie ogólne. Powinno ono stanowić tło dla wszystkich pozostałych punktów świetlnych, ale przede wszystkim wprawiać nas w wyciszony i pełen relaksu stan.

 

Salon:

W naszych wnętrzach najczęściej łączy się z aneksem kuchennym. Tu oświetlenie pełni dodatkową funkcję. Musi różnicować części pomieszczenia pod względem tego, w jaki sposób z nich korzystamy, ale jednocześnie łączyć je przemyślaną stylistyką. Dlatego właśnie warto wybierać oprawy najwyższej jakości. Wykonane z materiałów, które już z daleka świadczą o umiłowaniu luksusu. Oświetlenie części kuchennej powinno być intensywne, ułatwiające pracę.

 

Łazienka:

To szczególne pomieszczenie, głównie ze względu na zmieniające się gwałtownie parametry wilgotności powietrza oraz dużą ilość detergentów używanych w tej, często niewielkiej, przestrzeni.

 

Oprawy łazienkowe powinny być odporne na wszechobecną wilgoć i posiadać wysokie klasy szczelności IP44 oraz IP65.

 

Organizując naszą zabieganą rzeczywistość staramy się nadać jej kształt nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny. Wybieramy rozwiązania nowoczesne, czerpiące to, co najlepsze z najnowszych technologii, materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych.

 

W ofercie Astro lighting znajdują się serie opraw do wszystkich pomieszczeń oraz oprawy zewnętrzne.

 

Marka Astro zawsze dąży do perfekcji produkowanych przez siebie opraw oświetleniowych.

 

Wybierając te produkty mamy pewność, że będzie to wybór na długie lata i w eleganckim stylu.

5/5 - (2 votes)

Kolekcja Capsule od Astro

Ten rok obfituje w wyzwania, z którymi do tej pory nigdy nie musieliśmy się mierzyć. Jest to jednak nie tylko rok niosący ograniczenia i zmianę naszych dotychczasowych przyzwyczajeń, ale też otwierający drzwi do innego niż dotychczas spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Czas, który wyrwał nas ze sprawdzonych schematów działania pozwolił cieszyć się zmianą i w niej upatrywać dalszego rozwoju.

Jest to niewątpliwie czas nowego otwarcia również w dziedzinie projektowania opraw oświetleniowych.

Najnowsza kolekcja oświetlenia ze stajni Astro lighting jest dowodem i zapowiedzią lepszego jutra, które tylko czeka aż otworzymy do niego drzwi.

Orb

Zaprojektowana przez James’a Bassant’a, założyciela i głównego projektanta Astro oprawa Orb jest inspirowana mechaniczną doskonałością modelu Układu Słonecznego. Jest to lampa o formie kuli z regulowanym lustrem, które krąży wokół oprawy oświetleniowej. Części ruchome są wytrzymałe, ale lekkie, pod prostą formą ukrywając skomplikowane rozwiązanie techniczne.

Oprawa Orb to podświetlane lusterko powiększające, które zapewnia dobre oświetlenie w wysmakowanej formie.

Lampa pojedyncza Orb o podobnie doskonałej formie to idealne uzupełnienie wersji z lusterkiem albo samodzielny kinkiet, który będzie świetnie wyglądać na każdej ścianie.

Halftone

Kolejną perełką w kolekcji Capsule jest zaprojektowana przez Riley’a Sanders’a ścienna oprawa Halftone.

Łączy ona w sobie sztukę, technologię i naukę. Wychodząc od prostego ołówkowego szkicu Halftone koncentruje się na elementarnej formie koła z przykuwającym uwagę, wytrawionym na przezroczystym akrylu, wzorem.

Delikatny wzór wychodzi z krawędzi dysku i nabiera intensywności, tworząc wyrazisty krąg światła.

Dzięki zastosowaniu przezroczystego akrylu jako głównego nośnika formy, spoglądając poprzez oprawę widoczna jest ściana. Efekt ten, uzyskujemy zarówno gdy lampa jest włączona, jak i wyłączona. Dzięki temu zabiegowi sama oprawa, jak i uzyskany dzięki niej efekt dekoracyjny zyskuje na trójwymiarowości.

Halftone dostępna w dwóch rozmiarach i głębokościach. Można ją montować warstwowo, aby stworzyć bardziej intensywne i wyraziste oświetlenie, podkreślające elementy architektoniczne wnętrza.

Żyrandol io

Kolejną propozycją oświetlenia wchodzącego w skład kolekcji Capsule jest zaprojektowana przez Riley’a Sanders’a sufitowa, wisząca oprawa iO.

Żyrandol iO, którego nazwa pochodzi od greckiego słowa "joński" jest inspirowana wysmukłymi kształtami starożytnych greckich kolumn. Dzięki unikalnemu procesowi grawitacyjnego wytłaczania szkła żyrandol iO ma okrągłą dwuwymiarową formę z wytłaczanymi szklanymi pasmami opadającymi w dół, tworząc idealnie karbowany cylindryczny kształt. Elementy oprawy oświetleniowej są dyskretnie schowane, dzięki czemu na pierwszy plan wysuwa się szkło, delikatnie odbijające i rozpraszające światło.

Żyrandol iO to produkt rzemieślniczy najwyższej jakości, wykonany z dbałością o każdy szczegół. Delikatność szkła nadaje powiew luksusu każdemu wnętrzu.

Oprawy oświetleniowe Astro zawsze słynęły z najwyższej jakości wykonania, oraz użytych do produkcji materiałów. Tradycją jest już, że ich forma nawiązuje do najlepszych wzorców brytyjskiego designu. To właśnie jakość, forma oraz niezawodność opraw oświetleniowych Astro lighting są wyznacznikami i głównymi cechami marki.

5/5 - (2 votes)
Adres
Numer telefonu
Adres www
Formularz kontaktowy

    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Tokeny.pl