Kwasny Carvings została założona w 1970 roku jako firma rodzinna. Firma realizuje projekty wykonania frezowanych i rzeźbionych ornamentów do rewaloryzacji i rekonstrukcji zabytkowych obiektów oraz wielu innych inwestycji wykonywanych z drewna. Istnieje możliwość niemal identycznego odzwierciedlenia ornamentu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się projekty aranżacji wnętrz z wykorzystaniem ornamentów drewnianych wykonywanych na indywidualne zamówienie, dopasowane do istniejącego projektu i preferencji klienta.

 

Wykorzystując najnowsze dostępne technologie obróbki drewna i oprogramowania komputerowego w połączeniu z ludzkimi umiejętnościami i zdobytym doświadczeniem, nasze produkty i usługi wykonujemy z pasją przywracając rekonstrukcjom ich oryginalny wygląd. Ornamenty dostępne są w trzech rodzajach wykończeń, w zależności od potrzeby projektu: w wersji frezowanej "standard", pośredniej wersji "premium" oraz w wersji "exclusive" cechującej się najwyższą jakością wykonania maszynowego i ręczną obróbką detali, co pozwala uzyskać efekt tradycyjnego rękodzieła artystycznego przy umiarkowanych nakładach finansowych.

 

Warto wspomnieć, że w swojej historii Kwasny Carvings, jak również jej poszczególne produkty, były wielokrotnie nagradzane wyróżnieniami oraz medalami na ogólnopolskich wystawach. Dowodem naszego profesjonalizmu i jakości produktów są wykonane na specjalne zamówienie setki metrów drewnianych ornamentów, które umożliwiły zrekonstruowanie spalonego wnętrza zabytkowego budynku hotelu Hyatt w centrum starego miasta w Wiedniu.

ORNAMENTY DO OKIEN I DRZWI

Stylizowane drewniane ozdoby i zdobienia przeznaczone do otworowej stolarki budowlanej, drewnianych okien zabytkowych jak również stolarki meblowej. Wymiary standardowe dla proponowanego asortymentu. Za dopłatą istnieje możliwość zmiany wymiarów w zależności od indywidualnego zamówienia klienta. Realizujemy również zamówienia specjalne na podstawie dostarczonego modelu 3D, rysunku lub zdjęcia do zabytkowego odtworzenia stolarki okiennej i renowacji zabytkowych okien drewnianych.

Wykonujemy zdobienia dla potrzeb rewaloryzacji zabytkowych obiektów i stolarki drewnianej. Współpracujemy z firmami branży przemysłu stolarki otworowej, architektami i odbiorcami indywidualnymi. W ofercie również kompletne listwy przymykowe z kapitelami i stopkami oraz listwy ślemienia wykonywane na wymiar dla konkretnej rekonstrukcji zabytkowych okien lub okien stylizowanych.

 

 

GZYMSY DREWNIANE

Frezowane gzymsy ozdobne wykonane z drewna do ekskluzywnych pomieszczeń w stylu klasycznym. Na zamówienie wykonujemy inne skomplikowane modele gzymsów w danych stylu i porządku architektonicznym. Realizujemy kompleksowo zamówienia ornamentów dla potrzeb renowacji i rewaloryzacji zabytkowych budynków i zabytkowej stolarki wewnętrznej będącej pod nadzorem konserwatorskim. Gzymsy profilowane dostępne w maszynowej wersji Premium, zdobione gzymsy rzeźbione dostępne również z możliwością ręcznego dopracowania i dorzeźbienia szczegółów rzeźby w wersji Exclusive.

 

 

PŁASKORZEŹBY

Płaskorzeźby drewniane i elementy snycerki mające zastosowanie jako elementy dekoracyjne do pomieszczeń i mebli w stylu klasycznym, nadające indywidualny i elegancki charakter. Wymiary standardowe dla proponowanego asortymentu. Za dopłatą istnieje możliwość zmiany wymiarów w zależności od indywidualnego zamówienia klienta. Realizujemy również zamówienia specjalne na podstawie dostarczonego modelu 3D, rysunku lub zdjęcia. Wykonujemy drewniane ornamenty dla potrzeb renowacji obiektów zabytkowych.

Realizujemy kompleksowe zamówienia elementów snycerskich dla potrzeb rewitalizacji zabytkowej stolarki i obiektów poddawanych renowacji i konserwacji. Wykonujemy repliki i wierne kopie rzeźb sakralnych i zdobień ołtarzy w kościołach i cerkwiach, jak również króli i królówek, tralek rzeźbionych do schodów stylizowanych i zabytkowych.

 

 

KAPITELE DREWNIANE

Drewniane kapitele i korbele do mebli na zamówienie i stylizowanych realizacji wnętrz pałaców i rezydencji. Wykonujemy ornamenty dla potrzeb rekonstrukcji i rewaloryzacji zabytkowych wnętrz. Wymiary standardowe dla proponowanego asortymentu. Za dopłatą istnieje możliwość zmiany wymiarów w zależności od indywidualnego zamówienia klienta. Realizujemy również zamówienia specjalne na podstawie dostarczonego modelu 3D, rysunku lub zdjęcia. Wykonujemy kapitele według porządku architektonicznego do kolumn i pilastrów na wymiar z wiernym odzwierciedleniem elementów snycerskich i detali rzeźby. Współpracujemy z pracowniami architektonicznymi, projektantami wnętrz oraz restauratorami zabytków i pracowniami konserwacji mebli zabytkowych.

 

Adres
Numer telefonu
Adres www
Formularz kontaktowy