Sartoria Alessandro Ferrandello to jedyna w swoim rodzaju włoska pracownia szycia ręcznego na miarę w Polsce, której właścicielem i głównym krawcem jest Włoch. Pracownia świadczy usługi najwyższej jakości krawiectwa miarowego na zamówienie tzw. „bespoke tailoring”, wyróżniającego się tym, że krój jest wypracowany indywidualnie na podstawie miar zdjętych z Klienta. Ubranie jest skrojone, uszyte, wykończone i ozdobione całkowicie ręcznie. Skrojone i szyte ręcznie przez krawca garnitury są pojedynczymi egzemplarzami stworzonymi na indywidualne zamówienia. Wszystkie wykończenia i detale są wykonane ręcznie  z uwzględnieniem zaleceń i sugestii Zamawiającego.

Sartoria Ferrandello szyje z włoskich i angielskich tkanin, najwyższej jakości. Właściciel Pracowni,  Alessandro Ferrandello, jest włoskim krawcem , który z wyboru osobistego i zawodowego swoją karierę związał z Warszawą. Właśnie w Polsce  kontynuuje dzieło dziadka, który w roku 1932 otworzył swoją pracownię w Reggio Calabria. Jedyny włoski krawiec w Polsce, jak sam mówi, w swojej pracy kieruje się zawsze potrzebami Klienta. Stara się wychwycić najdrobniejsze niuanse sylwetki i tak dobrać krój, aby poprawić postawę i samopoczucie, skorygować pewne wady i uwypuklić zalety. Ubrania przez niego wykonane nadają Klientowi nowy, świetny wygląd i są wygodne w noszeniu. Sartoria Ferrandello realizuje zamówienia w pełnym zakresie na ubrania męskie i damskie.

Aby złożyć zamówienie należy umówić się na wizytę w pracowni. Podczas pierwszego spotkania krawiec omawia z Klientem wszystkie szczegóły zamówienia: jakie są preferencje Klienta i w jakich okolicznościach ubranie ma być noszone. Na podstawie tych informacji oraz po analizie sylwetki Klienta, krawiec proponuje model ubrania. Wybierana jest tkanina, podszewka, guziki oraz omawiane są wszystkie detale ubioru. Zostaje zdjęta bardzo dokładna miara (dla męskiego garnituru około 30 wymiarów).

Realizacja zamówienia (w przypadku garniturów, marynarek i płaszczy) trwa od pięciu do sześciu tygodni i wymaga (w zależności od typu sylwetki) od czterech do sześciu przymiarek.

Sartoria Ferrandello tworzy  ubrania w klasyczny, oparty na włoskiej tradycji sposób, dzięki czemu, leżą one idealnie i są wygodne w noszeniu. Znajomość bieżących światowych trendów wzornictwa, wielkie wyczucie stylu i elegancji sprawia, że ubrania z metką tej pracowni są zawsze modne. Pomimo tego, że Sartoria mieści się w ścisłym centrum Warszawy, Klienci mają zapewnioną dyskrecję i komfort. Na życzenie Klienta istnieje również możliwość umówienia się na spotkanie w miejscu wskazanym .

Adres
Numer telefonu
Adres www
Formularz kontaktowy