Historycznie biżuteria była używana jako oznaka władzy, prestiżu bądź zamożności.

Z zamysłu autorki - Anny Horseckiej -  biżuteria pracowni HORSECKA JEWELRY ma inne przeznaczenie.

Intencją towarzyszącą twórczemu procesowi jej powstawania jest sprzeciw wobec pospolitości i anonimowości, w której gubi się indywidualność odbiorcy. To nowoczesne formy, które równocześnie nie są zaprzeczeniem tradycji. Aby uczynić ją szlachetną i unikalną wykonywana jest ręcznie, z troską o wysoki poziom warsztatu wykonawczego.

Twórczym przesłaniem towarzyszącym każdej kolekcji jest zaprzeczenie temu, że żyjemy w świecie rządzonym wyłącznie przez pieniądz, pozbawionym prawdziwych emocji, i artystycznych inspiracji.

Manifest autorki:

NAZYWAM SIĘ ANNA HORSECKA

Nie wyobrażam sobie życia bez radości tworzenia. Projektując biżuterię lubię łamać schematy, eksperymentować, pozwalać sobie na ekstrawagancję.

Pracuję przy użyciu różnych materiałów, poznaję stare i nowe techniki.

Staram się, aby biżuteria była ekspresją mojej wyobraźni bez żadnych kompromisów na rzecz komercyjnego sukcesu.

Fascynuje mnie także świat mody. To wspaniałe miejsce, pełne ekscytujących ludzi i piękna we wszelkiej postaci. Odpowiada mi nonszalancka odwaga, z którą kreatorzy mody tworzą swoje nowatorskie kolekcje. Preferuję prezentowanie biżuterii w warunkach pokazów mody – tak prezentowana nabiera życia i właściwego blasku. Za swój sukces uważam kiedy moja biżuteria nie jest dodatkiem do stroju lecz nadaje mu nowej formy, zdobi i uszlachetnia.

Podziwiam pracę rąk ludzkich. Dlatego biżuteria z mojej pracowni jest w maksymalnym stopniu efektem pracy ręcznej. Sądzę, że to nie tylko przejaw luksusu lecz nadanie rzeczy wyjątkowej szlachetności.

Moja biżuteria zmienia się nie tylko wraz ze zmianą trendów w modzie.

Zmienia się przede wszystkim wraz ze mną i wszystkim co mnie otacza.

Zawsze jednak jest w niej moja pasja tworzenia i wiele serca, które wkładam w jej projektowanie i wykonanie.

Adres
Numer telefonu
Adres www
Formularz kontaktowy

You May Also Be Interested In