Fibre Clinix – rewolucja w pielęgnacji włosów od Schwarzkopf Professional

Odkąd ekspercka wiedza fryzjerów w zakresie konsultacji może być poparta wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań naukowych, personalizacja usług i produktów – w zakresie dopasowania do potrzeb i oczekiwań klientów – wznosi się na dotąd niespotykany poziom – mówi Ania Kulec-Karampotis, Dyrektor Kreatywna Trendy Hair Fashion.

Naukę i najnowsze technologie możemy coraz częściej znaleźć w zaawansowanych produktach do pielęgnacji włosów. Na ratunek wyblakłym kolorom, zniszczonym wieloma zabiegami chemicznymi, lub mechanicznie włosom, przychodzą wyspecjalizowane kosmetyki, wykorzystujące różnorodne rozwiązania. Najskuteczniej potrafi je dobrać, na podstawie historii klienta, fryzjer w salonie, który bierze pod uwagę rodzaju włosów, ich stan i potrzeby.

Gruntowna metamorfoza włosów – hiperpersonalizacja

Innowacyjnym rozwiązaniem są produkty Fibre Clinix od Schwarzkopf Professional.

Ponieważ klienci salonów fryzjerskich poszukują zindywidualizowanych rozwiązań, które zapewnią im rzeczywiste i widoczne rezultaty we wzroście kondycji włosów, stworzono dostępny wyłącznie w salonie, w pełni modułowy program ich pielęgnacji, który wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia nauki i technologii poparte 10 latami badań.

Potrzeby klientów dotyczące włosów są złożone, a dzięki możliwości łączenia różnych produktów Fibre Clinix, salon jest w stanie odpowiedzieć na nie wszystkie już podczas jednej usługi. Fibre Clinix to innowacja w spersonalizowanej usłudze pielęgnacji, która pozwoli poszerzyć możliwości biznesowe w naszym salonie. Dzięki temu możemy urozmaicić portfolio usług i prowadzić świadome konsultacje z naszymi klientami.

Modułowy program pielęgnacji włosów

Fibre Clinix pozwala przygotowywać w salonie, dostosowane do indywidualnych potrzeb kuracje pielęgnacyjne, które odbudują i wzmocnią od wewnątrz różne rodzaje włosów. Dobrane do siebie szampony i maski Fibre Clinix Tribond łączone świeżo z boosterami odpowiadającymi konkretnej potrzebie włosów klienta, dzięki wykorzystaniu technologii Triple Bonding & C21 przywracają włókna włosów do ich pierwotnego, nieskazitelnego stanu. W salonie po umyciu włosów szamponem Fibre Clinix, fryzjer bazuje na dwóch rodzajach masek (do cienkich, lub grubych włosów) i łączy je z odpowiednio rekomendowanymi potrzebom włosów boosterami.

By utrzymać intensywny efekt pielęgnacyjny i chronić włosy przed ich dalszym uszkodzeniem, klient otrzymuje ściśle dopasowaną do swoich potrzeb, stanu i kondycji włosów odpowiednią linię produktów Fibre Clinix do pielęgnacji domowej wraz ze wskazówkami odnośnie ich stosowania do kolejnej wizyty w salonie. Dzięki temu jest w stanie podtrzymywać w domu osiągnięte przez fryzjera rezultaty.

Wykorzystanie zdobyczy nauki

Technologie stosowane w produktach Fibre Clinix to najbardziej potężne rozwiązania regeneracji włosów od Schwarzkopf Professional dostępne już nie tylko w salonach, ale także w formie produktów do pielęgnacji domowej. Działania tych innowacyjnych technologii wspierane są zastosowaniem aktywnych składników inspirowanych pielęgnacją skóry. Triple Bonding to zaawansowana technologia wzmacniania wiązań nowej generacji, która powstała w wyniku 10-cio letnich badań. Zawiera trójwartościowy jon, który buduje nowe wiązania tworząc trójwymiarową sieć wewnątrz włókna włosa, wzmacniając strukturę włosów od środka.

Innowacyjne technologie Fibre Clinix

Technologia C21 to rewolucyjna technologia odbudowująca włosy, której zadaniem jest przywrócenie ich naturalnej kondycji. Wysoce skuteczny składnik odżywiający, który działa na powierzchni włosów, przywraca wszystkie łańcuchy lipidowe C21 występujące w naskórku włosa.

Opracowane natomiast z wykorzystaniem składników inspirowanych pielęgnacją skóry Boostery Fibre Clinix w salonie i gama Fibre Clinix do pielęgnacji domowej zaspokajają różne potrzeby związane z włosami.

Składniki inspirowane pielęgnacją skóry

Fibre Clinix Wzmacniający z Niacynamidem wzmacnia i odżywia uwrażliwione zabiegami  chemicznymi włosy od wewnątrz, Fibre Clinix Nawilżający ze Skwalenem do suchych i łamliwych włosów równoważy poziom nawilżenia włosów i poprawia ich elastyczność, Fibre Clinix Chroniący Kolor z AHA chroni kolor włosów zapewniając długotrwałe zachowanie rezultatów kolorystycznych i utrzymanie świeżość koloru, Fibre Clinix Wygładzający z Ceramidami do szorstkich i ciężkich do ułożenia włosów wygładza ich powierzchnię i strukturę włosów, ujarzmiając je i przeciwdziałając puszeniu a Fibre Clinix Zwiększający Objętość z Phytokine, do cienkich i słabych włosów zapewnia włosom długotrwały efekt antystatyczny, kontrolę i stabilność, nadając im efekt ultralekkości, pełni objętości. W efekcie tych zabiegów włosy stają się do 10 razy mocniejsze, porowatość całkowicie uszczelniona, a wewnętrzna i zewnętrzna struktura odbudowana w ciągu zaledwie 60 dni stosowania produktów.

Fibre Clinix i Smart Analyzer SalonLab – najwyższy poziom personalizacji

Klienci poszukują dopasowanych produktów i usług odpowiadających ściśle ich różnorodnym, nierzadko złożonym potrzebom. Większość z nich ma włosy uszkodzone mechanicznie, chemicznie lub na skutek czynników środowiska zewnętrznego i pragnie je skutecznie odbudować i zregenerować. Klienci oczekują więc od swoich fryzjerów wiedzy eksperckiej popartej faktami, oraz indywidualnego doświadczenia w pielęgnacji włosów, dlatego też, aby wznieść personalizację usług na jeszcze wyższy poziom i jak najprecyzyjniej dopasować produkty do włosów klienta, Schwarzkopf Professional wprowadza do salonów innowację i z dumą przedstawia SalonLab Smart Analyzer. SalonLab Smart Analyzer umożliwia stylistom poszerzenie i poparcie eksperckiej wiedzy danymi i profesjonalizmu w zakresie konsultacji. To jeszcze lepsze określenie specyficznych potrzeb dotyczących włosów ich klientów poprzez zebranie i analizę danych biometrycznych dotyczących stanu włosów, oraz przygotowanie najlepszej rekomendacji dopasowanej do potrzeby wynikającej z kondycji włosów produktów.

Nasi klienci doceniają fachową wiedzę i indywidualne podejście do każdej usługi. Dlatego dzięki SalonLab Analayzer możemy na żywo pokazać im, co będzie najlepszym wyborem w ich pielęgnacji.

Analizator SalonLab wykorzystuje unikalną technologię bliskiej podczerwieni, która pozwoli na uwzględnienie podczas konsultacji z klientem w salonie, analizę stanu wewnętrznej struktury włosów, ich dokładny pomiar i stworzenie szczegółowego profilu włosów klienta. Podczas konsultacji z wykorzystaniem SalonLab Analayzera Fryzjer dokonuje trzech pomiarów z trzech różnych partii włosów, następnie otrzymuje wynik procentowy, który definiuje w jakiej kondycji są nasze włosy. –

Taka forma konsultacji bardzo podoba się naszym klientom, ponieważ monitorują na żywo wynik analizy, oraz wspólnie ze stylistą wypełniają niezbędne informacje w aplikacji dedykowanej analizatorowi. Na początku wypełniamy wspólnie z klientem ankietę dotyczącą specyfiki włosów, między innymi: stan skóry głowy, sprężystość włosów, ich grubość, dotychczasowa pielęgnacja, metody stylizacji, częstotliwość mycia włosów. Pozwoli to na pozyskanie ważnych, poszerzonych informacji na temat włosów, opartych na danych i dokładnej analizie stanu zdrowia włosów. Dzięki temu idealnie zdefiniujemy rekomendacje produktów do pielęgnacji salonowej, a następnie domowej dla naszych klientów . – Podczas wizyty w salonie oferujemy klientce rzetelnie dobraną maskę, którąmieszamy z boosterem i otrzymujemy najwyższy poziom pielęgnacji sugerowany na bazie danych z analizatora, następnie dobieramy i rekomendujemy naszej klientce czy klientowi produkty do domowej pielęgnacji Fibre Clinix, odpowiednią maskę i booster, który dopełni drugorzędną potrzebę włosów. – wyjaśnia Anna Kulec-Karampotis

Połączenie profesjonalizmu fryzjera z opartymi na danych wynikami uzyskanymi dzięki SalonLab Analyzerowi pozwala stworzyć w salonie unikalny profil stanu włosów klienta z dopasowanym do niego indywidualnie produktami Fibre Clinix do pielęgnacji w salonie i rekomendacji do pielęgnacji domowej.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Tokeny.pl