Najpiękniejsze hotele w Afryce wg Planet Escape

Na pewno niejedna i niejeden z Was marzyli nieraz o wakacjach w głębi Afryki. Jeśli myśleliście, że podczas takiej podróży będziecie musieli zrezygnować z zachodnich standardów, nic bardziej mylnego. Specjaliści z Planet Escape – biura podróży organizującego ekskluzywne wakacje szyte na miarę – wybrali specjalnie dla Was najpiękniejsze hotele w Afryce nie tylko komfortowe i cieszące oko, ale też wyjątkowo położone.

Jeśli marzyliście o luksusowej bazie wypadowej na afrykańskie safari, które Planet Escape zorganizuje dla Was z wypróbowanymi, doświadczonymi przewodnikami, przed Wami lista prawdziwych perełek.

Plan każdego wyjazdu, który organizujemy, jest odzwierciedleniem życzeń naszych klientów, więc jeśli tylko chcecie, Wasza afrykańska podróż może obejmować wszystkie poniższe hotele!

Lake Manyara Tree Lodge – Tanzania

Lake Manyara Tree Lodge – Tanzania

Czy marzyliście w dzieciństwie, by zamieszkać w domku na drzewie? A może taki mieliście i przywołuje Wasze najlepsze wspomnienia?

Jeśli tak, na pewno zainteresuje Was nocleg w tym luksusowym lodge’u. Lake Manyara Tree Lodge jest położony w północnej Tanzanii, w samym sercu Parku Narodowego Jeziora Manyara.

Dziesięć apartamentów w formie domków na drzewach mahoniowych urzeka gustownym wykończeniem, prysznicami zlokalizowanymi na zewnątrz i tarasami, z których można podziwiać korony drzew, a czasem nawet przechodzące dzikie zwierzęta!

Lake Manyara Tree Lodge – Tanzania

Posiłki są podawane na świeżym powietrzu, smaczne i przyrządzane na oczach Gości, a obsługa chwalona jest za wyjątkową uprzejmość.

Lodge jest położony niedaleko samego Jeziora Manyara, w którym w czasie pory deszczowej brodzą setki różowych flamingów. W pobliżu żyje wiele afrykańskich zwierząt – słonie, zebry, hipopotamy, żyrafy, bawoły, gnu, hieny, lamparty i lwy. Wyjątkowe w tej okolicy jest zachowanie lwów, które wspinają się na drzewa i tam odpoczywają. Właściciele lodge’a żartują, że zwierzęta robią tak, ponieważ zazdroszczą mieszkającym na drzewach Gościom.

Obszar Lake Manyara Tree Lodge zamieszkuje według szacunków aż 400-600 gatunków ptaków. W pobliżu żyją plemiona Masajów, którym można złożyć wizytę.

Lodge został dwukrotnie wyróżniony przez prestiżowe czasopismo „Condé Nast Traveler”, jako jedno z miejsc na „Złotej liście najlepszych miejsc oferujących nocleg na świecie” oraz „Najlepsze w Afryce”.

Przykładowy program: Luksusowe Safari & Willa na Zanzibarze

Four Seasons Safari Lodge Serengeti – Tanzania

Four Seasons Safari Lodge Serengeti – Tanzania

Czy chcielibyście obserwować słonie przy wodopoju, leżąc na balkonowym leżaku albo sącząc drinka ze stopami zanurzonymi w basenie?

Takie właśnie przyjemności oferuje luksusowy Four Seasons Safari Lodge w Tanzanii, położony na terenie Parku Narodowego Serengeti.

Ten największy i najbardziej znany na świecie park narodowy jest jednocześnie uważany za najlepsze miejsce na safari – to tutaj występują zwierzęta z tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, nosorożec, bawół, lew, lampart) i tędy biegnie szlak tzw. Wielkiej Migracji, podczas której tysiące zwierząt w poszukiwaniu wody i pożywienia przemierzają równiny Serengeti.

Four Seasons to sieć znana na całym świecie z luksusowych hoteli. W tym przypadku też spełnili oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów.

Four Seasons Safari Lodge Serengeti

Patio na świeżym powietrzu, spa, basen, przestronne pokoje urządzone z wykorzystaniem miejscowych ozdób i tekstyliów, 3 restauracje, 2 bary, posiłki przygotowywane przez najlepszych kucharzy… Four Seasons Safari Lodge jest także odpowiednim miejscem dla rodzin z dziećmi, zapewniając wiele udogodnień dla najmłodszych.

Znajduje się tu nawet tzw. Discovery Centre, gdzie zainteresowani dowiedzą się wiele o afrykańskich zwierzętach, a w dodatku sami mogą wziąć aktywny udział w projekcie obserwacji gepardów. Wybierając ten lodge, nie musicie rezygnować z żadnych udogodnień, mimo jego położenia w sercu najdzikszej Afryki.

Przykładowy program: Safari z Zanzibarem

Sasaab Lodge – Kenia

Sasaab Lodge – Kenia

Sasaab Lodge to miejsce, w którym nie rezygnując z luksusu i komfortu, będziecie mogli cały czas chłonąć w pełni przyrodę Czarnego Lądu.

Lodge położony jest na północy Kenii, tuż przy brzegu rzeki Ewaso Ngiro, na terenie Rezerwatu Narodowego Samburu i składa się z dziewięciu pokoi w formie wielkich (każdy ponad 100 m2!), wysokich namiotów zaprojektowanych w marokańskim stylu, z których kilka znajduje się kilkadziesiąt metrów od rzeki.

Woda i brzegi Ewaso Ngiro, porośnięte roślinnością tworzącą cień, przyciągają wiele zwierząt – zwłaszcza w porze suchej. To oznacza, że można je oglądać nawet leżąc w łóżku, tym bardziej, że ściany każdego namiotu można podciągnąć i, nie rezygnując z cienia, cały czas przebywać wśród natury. 

W tej okolicy mieszkają zwierzęta typowe dla północnego obszaru Kenii: żyrafa siatkowana, struś somalijski (z niebieskimi nogami), gerenuki (rodzaj antylopy) i zebra Grevy’ego.

Każdy pokój ma mały, prywatny basen i werandę. Hotel został wybudowany z lokalnych materiałów, a energię pozyskuje z paneli słonecznych, co dla osób dbających o środowisko może być ważną informacją.

Sasaab Lodge – Kenia

Sasaab Lodge to świetna baza wypadowa na safari, odkrywanie rezerwatów Samburu czy Buffalo Springs.

Pobyt w tym oryginalnym lodge’u można też wykorzystać na spotkanie z miejscowym plemieniem Samburu, którego mężczyźni ubierają się w niecodzienne stroje – różowe lub czarne spódnice – a najstarszy z nich pełni rolę władcy.  

Przykładowy program: Kenia – tropem Masajów

Old Traders Lodge – Namibia

Old Traders Lodge – Namibia

Jeśli chcielibyście jak Staś i Nel, bohaterowie „W pustyni i w puszczy”, każdego dnia cieszyć się widokiem słoni i innych zwierząt przy naturalnym wodopoju, proponujemy pobyt w Old Traders Lodge w Namibii.

Lodge położony jest w prywatnym rezerwacie Erindi, uważanym za jedno z najlepszych miejsc (oprócz Parku Narodowego Etosha) do obserwowania dzikich zwierząt w całym kraju.

Apartamenty zostały urządzone w wysmakowanym, kolonialnym stylu i zbudowane tuż przy istniejącym wcześniej wodopoju, dzięki czemu zaspokajające pragnienie zwierzęta są doskonale widoczne dla Gości.

Old Traders Lodge – Namibia

To nie wszystko: można tu wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach, jak choćby spacerze po rezerwacie połączonym z obserwacją gepardów, nocnym safari  (po zmroku na żer wychodzi wiele niespotykanych za dnia gatunków zwierząt, jak choćby hieny czy mrówniki), spacerze do wioski plemiona San lub włączyć się w projekt, którego celem jest monitorowanie gepardów.

Jedno jest pewne: wszyscy zainteresowani afrykańską przyrodą znajdą dla siebie jakąś aktywność, po której miło będzie odpocząć w luksusowych warunkach.

Przykładowy program: Wycieczka po skarby Namibii

Mowani Lodge – Namibia

Mowani Lodge – Namibia

Tym razem zapraszamy Was do lodge , którego budynki zostały naturalnie wkomponowane w górzysto-skalny afrykański krajobraz.

Mowani Lodge jest położony w regionie Namibii, od nazwy mieszkającego tutaj plemienia Damara zwanym Damaralandem.

Z okien luksusowych willi-namiotów Goście mogą podziwiać sawannę i górzysty krajobraz, pełny czerwonych głazów i mniejszych wzniesień.

Mowani Lodge – Namibia

Wille położone w pewnej odległości od siebie, więc każda zapewnia mieszkańcom prywatność w gustownych wnętrzach, urządzonych w stylu nawiązującym do tradycji tutejszych plemion.

Lodge oferuje kąpiel w naturalnym – utworzonym między skałami – basenie i punkt widokowy na okolicę.

Na spragnionego wrażeń gościa czeka tu wiele atrakcji: w pobliżu nie ma zbyt wielu źródeł światła, dlatego nocą można podziwiać niebo pełne gwiazd, w odległym o 20 minut jazdy samochodem Twyfelfontein znajduje się ok. dwa tysiące petroglifów, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO prehistorycznych rysunków skalnych, a na pustyni żyją jedyne w swoim rodzaju słonie, które przystosowały się do życia w tym miejscu – oprócz Namibii spotkać je można jeszcze tylko w Mali!

Po drodze do Mowani Lodge proponujemy odwiedzić Petrified Forest – skamieniałe, czarne drzewa zanurzone w piaskach pustyni, które wyglądają naprawdę niesamowicie!

Przykładowy program: Namibia Exclusive

The Silo – Republika Południowej Afryki

The Silo – Republika Południowej Afryki

Jeśli oprócz przygody na safari chcielibyście odwiedzić afrykańskie miasta, polecamy Kapsztad, a w nim hotel Silo!

Kapsztad, uznawany na jedno z najpiękniejszych miast świata, ogłoszony został w 2014 roku Stolicą Designu.

Z okien pokoi The Silo rozciąga się widok na symbol miasta – Górę Stołową – oraz na ocean.

Otoczenie można także podziwiać z basenu, znajdującego się na dachu budynku.

Hotel, urządzony przez londyńskiego projektanta, znajduje się w jedenastopiętrowym, starym silosie, stąd jego nazwa.

W tym samym budynku mieści się Muzeum Afrykańskiej Sztuki Współczesnej (bilet wliczony w cenę pobytu).

Niezwykle luksusowe i gustowne pokoje urządzone są w nowoczesnym stylu.

The Silo – Republika Południowej Afryki

Kilkaset metrów dzieli hotel od The Nelson Mandela Gateway To Robben Island – miejsca, skąd promem można popłynąć na wyspę Robben, zwaną „Alcatraz Ameryki Południowej”, która przez dziesiątki lat służyła za więzienie i miejsce odosobnienia. Przez 18 lat przetrzymywano tam samego Nelsona Mandelę, prezydenta RPA, który walczył z segregacją rasową.

Opisywanie po kolei wszystkich atrakcji Kapsztadu zajęłoby zbyt wiele miejsca, dlatego podsumujmy: nie wahajcie się ani chwili, by odwiedzić to wielokulturowe miasto, z kolonialną przeszłością i ciekawą historią.

Nocleg w The Silo, zwłaszcza w apartamencie królewskim albo penthousie, zadowoli przy tym nawet najbardziej wymagających podróżników.

Przykładowy program: RPA i Królestwo Swazilandu

Oceana Beach & Wildlife Reserve – Republika Południowej Afryki

Oceana Beach & Wildlife Reserve – Republika Południowej Afryki

Chcecie zobaczyć afrykańskie zwierzęta i doświadczyć safari, ale jednocześnie nie wyobrażacie sobie wakacji bez morza i plaży?

W takim razie mamy hotel specjalnie dla Was: Oceana Beach w Port Alfred, przybrzeżnym miasteczku w południowo-wschodnim RPA.

Oceana Beach & Wildlife Reserve – Republika Południowej Afryki

Z pokoi nie tylko rozciąga się malowniczy widok na Ocean Indyjski i długą na siedem kilometrów plażę, ale można stamtąd obserwować także zwierzęta żyjące w pobliżu, m. in. antylopy, żyrafy, nosorożce – w sumie żyje tu około 30 gatunków ssaków.

Co ważne, rezerwat jest wolny od malarii!

Oprócz safari czeka tu na Was masa atrakcji: nurkowanie na rafie koralowej, obserwacja wielorybów (sześć miesięcy w roku), wycieczki kajakiem lub łodzią po tutejszych rzekach, łowienie ryb w oceanie, wycieczki ornitologiczne, gra w golfa, przejażdżki konne i wycieczki do pobliskich miejscowości: Grahamstown, pełnego muzeów miasta uniwersyteckiego, które gości najwięcej festiwali w kraju, oraz Bathurst, gdzie znajduje się prawdziwa perełka – 17-metrowy punkt widokowy umiejscowiony na… sztucznym ananasie! Niezapomniane selfie gwarantowane.

Nuda Wam tu nie grozi!

Przykładowy program: Self-drive po RPA

Bom Bom – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Bom Bom – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Jeśli szukacie elitarnego plażowego kierunku, miejsca, którego raczej jeszcze nie odwiedzili Wasi znajomi, proponujemy hotel Bom Bom na Wyspie Książęcej, położonej u wybrzeży środkowo-zachodniej Afryki.

Jeśli dotąd nie słyszeliście o Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej – nic dziwnego: to jeden z trzech najrzadziej odwiedzanych krajów na świecie!

Dzięki temu czeka tu na Was dziewicza dżungla i rajskie plaże, na których żółwie morskie w spokoju składają jaja.

Część drewnianych hotelowych bungalowów położona jest przy plaży, najbliżej, jak to tylko możliwe – dla porządku jednak dodajmy, że z okien rozpościera się widok na morze i piasek.

Bom Bom – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Z innych można zobaczyć tropikalny ogród i rosnące w nim palmy. Hotelowa restauracja znajduje się na pobliskiej wysepce i prowadzi do niej drewniany pomost. Zjecie tam świeże, niedawno zerwane owoce i wypijecie kawę, prawdopodobnie pochodzącą z pobliskiej plantacji.

Jeśli zechcecie, możecie wybrać się tam na wycieczkę i zobaczyć produkty, które trafiają na Wasz stół, a także zapoznać się z tajnikami wytwarzania organicznych dżemów, muesli czy kosmetyków.

Wyprawa na plantację to oczywiście tylko jedna z wielu dostępnych tu atrakcji: można popływać łódką dookoła wyspy, pochodzić po górskich szlakach, poobserwować ptaki (na wyspie mieszka co najmniej 21 endemicznych gatunków), nie wspominając już o snorkelingu czy surfingu. Dodajmy na koniec, że woda wokół wyspy ma cały rok temperaturę 27˚C.

Przykładowy program: Wyspa Książęca – relaks na końcu świata

Constance Tsarabanjina – Madagaskar

Constance Tsarabanjina – Madagaskar

Podróżników, którzy chcieliby choć raz poczuć się jak Robinson Crusoe, zapraszamy do Constance Tsarabanjina, jedynego hotelu na prywatnej wysepce u północnych brzegów Madagaskaru.

Oprócz przeznaczonych dla gości 25 krytych strzechą bungalowów wyspa Tsarabanija jest bezludna.

Chyba nie trzeba dodawać, że z tarasu każdego domku widać ocean?

To miejsce, gdzie naprawdę możecie poczuć się jak na bezludnej wyspie, na szczęście z dostępem do restauracji i baru.

Constance Tsarabanjina – Madagaskar

Wyspę otaczają lazurowe wody Oceanu Indyjskiego, na plaży pełnej białego piasku wykluwają się żółwie, a różnorodność morskich stworzeń przyprawia o zawrót głowy.

Nie bierzcie dodatkowych par butów – po usłanej miękkim piaskiem  wyspie chodzi się wyłącznie boso!

Jeśli nosicie się z myślą o ślubie lub miesiącu miodowym w tak bajkowym otoczeniu, tu możecie spełnić swe marzenia.

W 2016 roku Constance Tsarabanjina, podczas przyznawania nagród dla najbardziej luksusowych hoteli na świecie „World Luxury Hotel Awards”, uznany został za najlepszy na Madagaskarze, a w 2017 i 2018 roku znalazł się już w światowym gronie zwycięzców.

Przykładowy program: Tropikalna wyspa na końcu świata

Bahia Mar – Mozambik

Bahia Mar – Mozambik

Jesteście poszukiwaczami oryginalnych, mało turystycznych kierunków?

W takim razie mamy dla Was kolejną propozycję: luksusowy, butikowy hotel Bahia Mar w Mozambiku – w południowo-zachodniej Afryce, w miasteczku Vilankulo, zaledwie sześć kilometrów od lotniska.

Hotelowe bungalowy znajdują się tuż przy plaży i z ich tarasów rozciąga się widok na ocean.

Bahia Mar – Mozambik

Można skorzystać z bogatych usług SPA, siłowni i centrum fitness.

Współczesnymi, luksusowymi lub tradycyjnymi łodziami dhow możecie popłynąć w rejs na pełny ocean albo pobliski archipelag Bazaruto, składający się z sześciu wysp tworzących park narodowy.

Przejedziecie się tu nie tylko konno, ale nawet pochodzącym z Azji tuk-tukiem – zmotoryzowaną rikszą.

Popłyniecie kajakami po pokrytej nenufarami rzece Govuro, a kitesurfingu nauczycie się pod okiem specjalistów.

W Vilankulo znajduje się także sklep – a właściwie galeria „Machilla Magic”, która oferuje dzieła sztuki i rzemiosło ponad 60 miejscowych rodzin.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do spędzenia wakacji w Afryce. Jeśli tak, Planet Escape z przyjemnością je dla Was przygotuje, zarezerwuje opisane wyżej – ale także inne – luksusowe hotele, zorganizuje safari oraz inne wycieczki. Zobaczcie nasze przykładowe oferty:

Przykładowy program: Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozmabiku

Każdy z programów znajdujących się na naszej stronie jest w 100% elastyczny.

To do Was należy decyzja odnośnie długości wyjazdu, zawartych w nim atrakcji, hoteli i wyboru odpowiednich dla siebie miejsc – my doradzimy i wszystko zorganizujemy. Zapraszamy do kontaktu z nami!

www.planetescape.pl

tel: 12 358 58 58

email: info@planetescape.pl

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • chat
    Dodaj komentarz