Kompleksowa rewitalizacja skóry z InVitive

Menopauza to okres gwałtownych zmian zachodzących w całym organizmie wskutek spadku poziomu estrogenów. Zmiany dotykają także skórę. Szybciej następuje utrata jędrności i gęstości tkanek, dochodzi do pogłębienia zmarszczek i przesuszenia skóry. InVitive to linia kosmetyków redukujących typowe objawy starzenia menopauzalnego skóry zachodzące w wyniku zmian hormonalnych po 45. roku życia.

Jak starzeje się skóra?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się na długo przed menopauzą, już ok. 25. roku życia. Wtedy bowiem w naszych tkankach zaczyna stopniowo ubywać kolagenu odpowiedzialnego za jej jędrność, gęstość i sprężystość. Za młody wygląd skóry odpowiedzialne są przede wszystkim dwa typy kolagenu:

Kolagen typu I – to główne białko podporowe skóry, stanowi 85-90% kolagenu w skórze, odpowiadając za jej sprężystość, gęstość i napięcie;

Kolagen typu III – to tzw. Baby Collagen, choć stanowi tylko 8-10% kolagenu w skórze, to właśnie on jest najcenniejszy i najszybciej go tracimy; magazynuje ok. 70% wody w skórze, odpowiadając za jej miękkość, gładkość i odpowiednie nawilżenie.

Z wiekiem, wskutek ubytku kolagenu, skóra staje się bardziej wiotka, szorstka, cienka („pergaminowa”), pozbawiona sprężystości. Pogłębiają się zmarszczki i bruzdy, zmienia się owal (powstają tzw. chomiki, zaburzeniu ulega linia żuchwy, dochodzi do opadania powiek i pojawienia się doliny łez). Skóra staje się przesuszona, zaczerwieniona, jest bardziej skłonna do podrażnień, ma niejednolity, pozbawiony blasku koloryt, przebarwienia i rozszerzone pory. Po 40. roku życia tracimy ok. 1% kolagenu rocznie, a w ciągu pierwszych 5 lat menopauzy – nawet 30% kolagenu, co szybko jest widoczne na skórze i może być powodem dodatkowej frustracji dla wielu kobiet. Zmiany te są wywołane fizjologicznym spadkiem poziomu estrogenów – mówi się, że estrogen to kolagen! Można je jednak zredukować stosując pielęgnację stworzoną specjalnie w odpowiedzi na potrzeby skóry w tym trudnym okresie.

Witamina młodości

Z pomocą przychodzi witamina A – jej niedobory bowiem nasilają niekorzystne zmiany wywołane menopauzą. Swoją popularną nazwę „witamina młodości” zawdzięcza ona niezwykle wszechstronnemu działaniu – odpowiada za formowanie się i wzrost komórek skóry, chroni przed transepidermalną utratą wilgoci, normalizuje pracę gruczołów łojowych i reguluje procesy melanogenezy, zapobiegając przebarwieniom. Organizm sam wytwarza witaminę A z beta-karotenu dostarczanego z pożywieniem, jednak z wiekiem i pod wpływem promieniowania UV proces ten ulega osłabieniu. Przy prawidłowej diecie potrzeba tygodnia, aby odbudować braki witaminy A wywołane godzinnym przebywaniem na słońcu! Niedobory witaminy A są szybko widoczne na skórze – staje się ona przesuszona, dochodzi do łuszczenia się i nadmiernego rogowacenia naskórka. Najbardziej aktywną postacią witaminy A stosowaną w kosmetykach jest retinol – jedna z najlepiej przebadanych i skutecznych substancji przeciwstarzeniowych o udowodnionym działaniu.

Duet idealny – peptydy z retinolem

W gamie InVitive zastosowano nowoczesne, zaawansowane składniki aktywne, które dzięki specjalnym nośnikom przenikają do skóry i są do niej stopniowo uwalniane, zapewniając wydłużone działanie odmładzające:

Zaawansowany heptapeptyd kolagenowy PSC III (Petide Collagen Stimulator III) – pobudza syntezę kolagenu III (+53%) i kolagenu I (+73%), zapewniając skórze jędrność, miękkość i gładkość; dzięki sprzężeniu z cząsteczkami złota jest biokompatybilny ze skórą, stabilny, ma łatwość przenikania i wydłużone działanie;

Czysty retinol – ujednolica strukturę skóry, zmniejsza zmarszczki i rozszerzone pory, redukuje przebarwienia i zaczerwienienie; zamknięty jest w mikrosferycznych, ceramidowych nośnikach, które zapewniają mu stabilne, głębokie i wydłużone w czasie działanie – dzięki temu biologiczna aktywność retinolu jest do 7 razy dłuższa, a penetracja 2,5 razy większa niż w przypadku retinolu bez otoczek ceramidowych;

Pro-retinol z naturalnej błękitno-zielonej mikroalgi – to składnik pozyskany z wulkanicznego jeziora znajdującego się w Ameryce Północnej, zasilanego przez topniejący śnieg i wody polodowcowe; to prawdziwa bomba odżywcza bogata w 11 witamin (szczególnie w witaminę A oraz witaminy z grupy B), 11 aminokwasów, 5 minerałów (w tym mangan i żelazo) oraz 5 naturalnych barwników (w tym beta-karoten); ma działanie podobne do czystego retinolu, ale nie wchodzi w reakcję ze słońcem i nie wywołuje podrażnień.

Gama InVitive

W skład gamy wchodzą cztery produkty różniące się formą i stężeniem retinolu – w preparatach na dzień zastosowano peptyd oraz naturalny pro-retinol – składnik pozyskiwany z błękitnej algi, a na noc – peptyd i czysty retinol w stężeniu 0,1% oraz 0,15%. Wzbogacono je też o dodatkowe składniki pielęgnacyjne.

InVitive Wrinkle Smoothing Restorative Day Cream SPF 30 (50 ml, 209 PLN)

Krem na dzień wygładza skórę, przywraca jej jędrność, sprężystość i elastyczność. Zawiera peptydy i pro-retinol, a także łagodne emolienty o działaniu nawilżającym i zmiękczającym skórę oraz ekstrakt z kwiatów lotosu, który zapobiega błyszczeniu skóry i reguluje wydzielanie sebum. Krem zapewnia wygładzenie zmarszczek, ujednolica koloryt, zapewnia skórze elastyczność i gęstość, chroni też przed działaniem promieni UV.

Redukcja widocznych objawów starzenia*:

– zmarszczki – 36%

– rozszerzone pory -21%

– zaczerwienienia -18%

– plamki UV -11%

100% kobiet zauważyło poprawę gładkości skóry

88% – poprawę sprężystości skóry

84% – perfekcyjny wygląd przez cały dzień

*Badania in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

InVitive Age Correcting Moisture Eye Cream SPF 20 (15 ml, 143 PLN)

Krem pod oczy redukuje zmarszczki, obrzęki i zaczerwienienia wokół oczu, zapewnia skórze głębokie nawilżenie i ochronę przed promieniami UV. Zawiera peptydy, pro-retinol, a także kompleks proteinowo-peptydowy (z protein sojowych i ryżowych) wzmacniający strukturę kolagenu i elastyny, a także ekstrakt z pączków jarzębu, który poprawia mikrocyrkulację, łagodzi i redukuje obrzęki. Krem może być też stosowany na noc.

Redukcja widocznych objawów starzenia*:

– ilość zmarszczek -24%

– głębokość zmarszczek -34%

– cienie i worki pod oczami -35%

– zaczerwienienia -31%

92% kobiet odczuwa natychmiastową gładkość i miękkość skóry

92% – błyskawiczne nawilżenie skóry

82% – zmniejszenie opuchnięć wokół oczu

*Badania in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

InVitive Wrinkle Minimizing Replenishing Night Cream (50 ml, 219 PLN)

Krem zapewnia spłycenie zmarszczek i wygładzenie struktury naskórka, normalizuje wydzielanie sebum, głęboko nawilża i regeneruje skórę. Zawiera peptyd, czysty retinol w stężeniu 0,1%, a także azeloglicynę (połączenie kwasu azelainowego z glicyną), która normalizuje wydzielanie sebum i rozjaśnia przebarwienia, oraz ceramidy i olej arganowy o działaniu regenerującym i odżywczym.

Działanie serum na widoczne objawy starzenia*:

– gładkość skóry +80%

– nawilżenie +52

– koloryt +67%

– poziom sebum -53%

92% kobiet odczuwa poprawę wygładzenia skóry

92% – poprawę elastyczności skóry

92% obserwuje zdrowy koloryt i naturalny blask

*Badania in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

InVitive Instant Smoothing & Perfecting Night Serum (50 ml, 225 PLN)

Serum na noc zapewnia błyskawiczne wygładzenie skóry, redukcję nierówności i zmarszczek, a także poprawę nawilżenia, natłuszczenia i kolorytu skóry. Zawiera peptyd, czysty retinol w stężeniu 0,15%, kompleks olejowy z witaminą E oraz wysoce zmineralizowaną wodę morską dla głębokiego nawilżenia, odżywienia skóry, dodania jej blasku i błyskawicznego zmniejszenia widoczności porów.

Redukcja widocznych objawów starzenia*:

– zmarszczki -29%

– rozszerzone pory -29%

– zaczerwienienia -25%

– widoczne przebarwienia -34%

96% kobiet odczuwa poprawę wygładzenia skóry

92% – natychmiastową gładkość i miękkość skóry

92% uważa, że skóra jest zregenerowana i wypoczęta

*Badania in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

Serum w połączeniu z kremem na noc zapewnia skórze optymalną dawkę czystego retinolu 0,25% (maksymalna dopuszczalne stężenie w produktach kosmetycznych wynosi 0,3%). Gama InVitive zapewnia wielopoziomowe uzupełnienie niedoborów witaminy A, odbudowę kolagenu i redukcję wszystkich objawów starzenia, nasilonych w wyniku zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Kobieca kompozycja zapachowa z nutami zielonego jabłka, irysu, karmelu, nut drzewnych iorientalną paczulę, skomponowana specjalnie dla tej linii, sprawia, że codzienna pielęgnacja staje się dodatkowo prawdziwym rytuałem przyjemności. Eleganckie, szklane opakowania mają kolor inspirowany błękitną algą.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Tokeny.pl