Lumissima – nowa linia na przebarwienia

O młodym wyglądzie decyduje przede wszystkim, piękna, promienna cera o jednolitym kolorycie.

Marka Dr Irena Eris prezentuje nową gamę Lumissima z innowacyjnym kompleksem rozjaśniającym blokującym wytwarzanie melaniny. Krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy i serum korygujące Lumissima dodają skórze blasku i świeżości, zapewniają spektakularne wyrównanie kolorytu, a jednocześnie działają przeciwstarzeniowo.

Okazuje się, że to nie zmarszczki, a przebarwienia i zmiany barwnikowe najbardziej postarzają twarz. Niejednolity koloryt skóry jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, na ile lat oceniają nas inni. Dlatego cała nowoczesna kosmetologia idzie obecnie w kierunku poprawy jakości i kolorytu skóry – jako podstawy pielęgnacji anti-aging w każdym wieku. W ten trend wpisuje się nowa linia Dr Irena Eris Lumissima, która stosowana regularnie, skutecznie rozjaśnia przebarwienia różnego pochodzenia.

Zmiany pigmentacyjne nasilają się wraz z wiekiem (uważa się, że dotyczą prawie 30% kobiet
po 30. roku życia i 90% kobiet po 50. roku życia), coraz częściej są też problemem młodych osób między 20. a 30. rokiem życia. Ich główną przyczyną jest nadmierna ekspozycja skóry na słońce oraz światło niebieskie HEV (emitowane przez komputery i urządzenia mobilne, ma na skórę podobne działanie co promienie UV), a także czynniki hormonalne (np. stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej czy zmiany zachodzące w czasie ciąży w młodym wieku, spadek poziomu estrogenów u kobiet w wieku menopauzalnym). W reakcji obronnej melanocyty produkują zwiększone ilości pigmentu, który transportowany jest do naskórka powodując widoczne zmiany barwnikowe (skupiska melaniny) na powierzchni skóry. Enzymem kluczowym dla tego procesu jest tyrozynaza i jej wzmożona aktywność. Natomiast substancją odpowiedzialną za brunatny, ciemny kolor plam jest lipofuscyna – barwnik powstający podczas utleniania lipidów, będący wewnątrzkomórkowym markerem starzenia się (tzw. barwnik zużycia).

Unikatowa formuła Lumissima

Opiera się na kompleksowym działaniu, poprawiając nie tylko koloryt, ale też jakość skóry
– dwa główne czynniki decydujące o jej młodym wyglądzie.

Rozjaśnianie

Zawarty w formule unikatowy Pigment-Block Complex działa na poziomie komórkowym skóry, decydując o jej spektakularnym rozjaśnieniu i widocznym wyrównaniu kolorytu. Składają się na niego trzy składniki aktywne, które oddziałują na skórę na trzech różnych poziomach powstawania przebarwień:

§ MelanoBlocker – zapobiega aktywacji tyrozynazy, blokując wytwarzanie melaniny
w melanocytach,

§ Witamina PP – hamuje transport melaniny do komórek naskórka,

§ Oleo-europeina + Jujube – to składniki roślinne pozyskiwane z oliwki i głożyny pospolitej, które zmniejszają nagromadzenie lipofuscyny nadającej plamom brunatny kolor.

Już po 3-tygodniowej kuracji zauważalna jest redukcja przebarwień średnio o 25%.

Lumissima skutecznie działa na plamy: hormonalne, starcze i posłoneczne, redukuje też zaczerwienienia skóry.

Poprawa jakości skóry

Drugim czynnikiem niezwykle ważnym dla młodości skóry – oprócz jednolitego kolorytu
– jest jej dobra jakość rozumiana jako elastyczność, gęstość, jędrność, sprężystość. Niestety, już po 25. roku życia w skórze zaczyna ubywać kolagenu, a więc jej głównego białka podporowego. Ponadto dochodzi do rozluźnienia splotów produkowanych włókien.
W efekcie skóra staje się bardziej wiotka, tkanki zaczynają opadać, pogłębiają się zmarszczki i „chomiki”. Aby temu przeciwdziałać i uzyskać kompleksowy efekt odmłodzenia, naukowcy z Laboratorium Dr Irena Eris wzbogacili formułę Lumissima o składnik poprawiający jakość skóry poprzez stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

Peptyd biotaktyczny (tzw. matrykina sygnałowa) ma dwukierunkowe działanie:

§ stymuluje syntezę kolagenu w fibroblastach – ma zdolność „wysyłania”
i przenoszenia informacji bezpośrednio do komórek skóry; aktywuje czynnik wzrostu TGF-β (który wraz z wiekiem ulega całkowitemu zablokowaniu), prowadząc
do wzmożonej syntezy kolagenu,

§ chroni włókna kolagenu przed degradacją – hamuje powstawanie metaloproteinaz oraz cytokin prozapalnych, które uszkadzają białka.

Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Odmładzająca formuła została też wzbogacona w emolienty i ceramidy – składniki te nadają skórze gładkość i miękkość, a uszczelniając barierę hydrolipidową poprawiają jej nawilżenie i zapobiegają odwodnieniu.

Lumissima

W skład serii wchodzą cztery produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji.

Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu:

§ redukuje przebarwienia o 24%

§ redukuje zmarszczki o 40%

§ 93% – poprawa nawilżenia

§ 93% – rozświetlenie skóry

§ 100% – efekt miękkiej skóry

Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu:

§ redukuje przebarwienia o 25%

§ redukuje zmarszczki o 38%

§ 100% – nawilżenie skóry

§ 100% – wygładzenie skóry

§ 97% – regeneracja skóry

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

Instant Smoothness & Glow Eye Cream

Cienie i worki pod oczami powodują zmęczony i smutny wygląd całej twarzy. Lekki krem
do stosowania na dzień i na noc delikatnie rozjaśnia skórę wokół oczu, niweluje widoczność zmarszczek, zmniejsza obrzęki i objawy zmęczenia. Skutecznie regeneruje, wyrównuje koloryt i intensywnie wygładza, nadając spojrzeniu świeżość i blask. Zawarty w kremie kompleks proteinowo-peptydowy odżywia i wzmacnia cienką, wrażliwą skórę wokół oczu. Krem stanowi idealną bazę pod makijaż.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu na okolicę oczu:

§ redukuje cienie pod oczami o 35%

Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie serum:

§ redukuje przebarwienia o 29%

§ redukuje zmarszczki o 37%

§ 93% – odżywienie skóry

§ 93% – zdrowy koloryt skóry

§ 89% – regeneracja skóry

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment
    Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Tokeny.pl