Zasadniczo pH organizmu odpowiada normie. Jeśli jednak równowaga kwasowo-zasadowa zostanie zaburzona, organizm zakwasza się, co jest szkodliwe dla zdrowia. Jeśli organizm jest zakwaszony, ma to duży wpływ na transport składników odżywczych i aktywność hormonalną.
Przyczyny zakwaszenia organizmu
Główną przyczyną wysokiej kwasowości w organizmie jest nadmierne spożywanie pokarmów tworzących kwasy. Stres, alkohol i palenie również wytrącają ph z równowagi.
Objawy nadkwaśności
1. Zmęczenie
Jeśli w organizmie jest więcej kwasu niż zasad, osoba czuje się wyczerpana i wyczerpana. Rezultatem mogą być zaburzenia snu lub niespokojny sen.
Podczas fazy spoczynku zakwaszony organizm usuwa wapń z kości, aby zneutralizować kwasy. Proces ten przyczynia się do manifestacji wewnętrznego podniecenia.
2. Nadwaga
Jeśli w organizmie jest za dużo kwasu, nie rozkłada się ani nie wypłukuje. Kwas odkłada się do przechowywania w tkance tłuszczowej (dla kobiet są to tkanki podbródka, brzucha, pośladków i ud), łącząc się z komórkami tłuszczowymi. Konsekwencją jest cellulit i zestaw kilogramów.
3. Zła skóra
Kiedy krew zakwasza się, organizm rozkłada kwasy nie tylko przez wątrobę, ale także przez skórę. W rezultacie bariera ochronna skóry zostaje naruszona, a bakterie znajdują doskonałą glebę do rozmnażania. Cześć pryszcze!
4. Przewlekły katar
Nos płynie stale. Powodem jest to, że organizm próbuje pozbyć się nadmiaru kwasu przez wyściółkę przewodu nosowego.
5. Problemy stomatologiczne
Jama ustna jest rezerwuarem wirusów, bakterii i grzybów. Jeśli wartość pH w jamie ustnej jest zbyt niska, mikroorganizmy czują się szczególnie dobrze i atakują szkliwo zębów. Ryzyko próchnicy wzrasta.
5 wskazówek przeciwko zakwaszeniu
Co zrobić, jeśli organizm jest zakwaszony? Łatwe do wdrożenia środki mogą pomóc. Bardzo ważne jest, aby obejść się bez pokarmów, które zbyt dobrze zakwaszają organizm. Są to kawa, cukier i alkohol, powinny być spożywane tylko z umiarem. Jest też kilka innych sztuczek, które mogą wiele zrobić:
1. Woda-broń przeciw zakwaszeniu
Rozkład kwasów jest utrzymywany przez dużą ilość płynu. Jednocześnie przewód pokarmowy działa znacznie wydajniej. Optymalne jest picie od półtora do trzech litrów wody lub herbaty ziołowej dziennie.
2. Cytrynowy czarodziej
Rano przed śniadaniem wypij pół litra wody z sokiem z połowy cytryny. Żółty pożywienie wiąże kwasy w organizmie.
3. Tylko z umiarem
Kawa, cukier, produkty pszenne, mleko i alkohol powinny być spożywane tylko w niewielkich ilościach, ponieważ wytwarzają dużo kwasu.
4. Dużo magnezu i wapnia
Te minerały są potrzebne organizmowi do utrzymania pH. Głównymi dostawcami magnezu są awokado, banany i zielona fasola. Nasiona chia, brokuły i jarmuż są bardzo dobrym źródłem wapnia.
5. Spowolnienie
Stres emocjonalny może również przesadzić z kwasami w organizmie, dlatego ważne jest, aby świadomie robić przerwy i spowalniać codzienne życie poprzez jogę lub medytację. Mostbet BD https://mostbet-bangladesh.biz – Online Casino, Sports Betting in Bangladesh.